o zadawaniu właściwych pytań

W jednej z ankiet związanych z konkursem ofert na świadczenia medyczne, dotyczących konkretnie zakresu dermatologii NFZ zapytuje o:

„Różnorodność realizacji świadczeń – wykonanie w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających o 2 miesiące miesiąc, w którym ogłoszono postępowanie”

a możliwe odpowiedzi to:

  • co najmniej 50 % rozpoznań zasadniczych wg ICD-10, ze wszystkich możliwych rozpoznań do realizacji w danym zakresie świadczeń
  • co najmniej 75 % rozpoznań zasadniczych wg ICD-10, ze wszystkich możliwych rozpoznań do realizacji w danym zakresie świadczeń.
  • żadna z powyższych

O co pyta świadczeniodawcę NFZ?

NFZ pyta, czy Oddział przyjął do leczenia z powodu rozpoznań, których kody obejmują więcej niż 50%/75% wszystkich rozpoznań niekoniecznie w sposób jednoznaczny dermatologicznych („do realizacji w danym zakresie świadczeń”).

Zakres świadczeń zdefiniowany jest w aktualnym zarządzeniu Prezesa NFZ 57/2017/DSOZ z dnia 26 lipca 2017 r. – Załącznik nr 1 (1a) – Katalog grup. W tym katalogu w sekcji o nazwie „Zakresy świadczeń” w kolumnie „dermatologia i wenerologia / dermatologia i wenerologia dla dzieci” pierwsza dostępna do realizacji przez oddziały dermatologiczne grupa JGP to: A57 Choroby zapalne układu nerwowego, dla której określono następujące warunki:

  • wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z grupy A57
    lub
  • wymagane wskazanie rozpoznania zasadniczego z Listy Ogólnej oraz rozpoznania współistniejącego z poniższej listy

Wspomnienie Listy Ogólnej powinno zakończyć poszukiwania odpowiedzi na pytanie ankietowe, lista ta zawiera 2755 kodów rozpoznań. Można z bardzo dużym prawdopodobieństwem zaznaczyć odpowiedź: żadna z powyższych i pozwolić pracownikom NFZ zweryfikować prawdziwość tej odpowiedzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s