NFZ – Informator o zawartych umowach

NFZ udostępnia serwis publikujący informacje o zawartych umowach ze świadczeniodawcami na stronie www.nfz.gov.pl/o-nfz/informator-o-zawartych-umowach

Serwis bardzo użyteczny, bo nawet osobom prywatnym umożliwia zorientowanie się, które placówki w województwie mają podpisaną z NFZ umowę na jakiś określony zakres świadczeń.

Informator o umowach wg regon

Natknąłem się jednak na opór funkcjonalności tego serwisu – nie próbujcie szukać według numeru REGON. Zdawałoby się, że to dość jednoznaczne wskazanie jednostki medycznej dla wyszukiwarki, ale tak nie jest.

Jak widać na powyższym obrazku, wpisany jest nr REGON pewnej istniejącej placówki – przepisany z pieczątki. Wynik wyszukiwania jest mylny: Brak rekordów spełniających wybrane kryteria. 

Informator o umowach wg regon brak

Wyszukiwanie po nazwie daje wynik pozytywny i okazuje się, że jest w NFZ umowa podpisana z tą placówką, ale identyfikowaną numerem REGON rozszerzonym: 83122333700027 zamiast 831223337.

Informator o umowach wg nazwy

A co się stanie, gdybym chciał wyszukać wg tego rozszerzonego numeru?

W trosce o większą efektywność i ergonomię wyszukiwania producent weryfikuje poprawność numeru REGON świadczeniodawcy.

regon niepoprawny

Można jeszcze szukać wg NIP. Tu nie ma żadnej walidacji, dozwolone jest wpisanie NIP z kreskami i bez kresek, prawidłowy wpis  to same cyfry, bo mechanizm wyszukiwania nie tworzy wzorca porównania tylko z cyfr, ale z całego wpisanego tekstu.

Miłej zabawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s