zagadka: personel-proc

W związku z nowym obowiązkiem sprawozdawczości do NFZ wskazywania elementu personel-proc dla procedur zabiegowych usiłuję odnaleźć jednoznaczną definicję/listę takich procedur.
W charakterystyce JGP dla oddziałów nie ma kolumny z rangą procedury jak w AOS, to skąd wiecie, co znaczyć?

W opisie komunikatu SWIAD 8.8.1 jest tylko w pozycji 2.2.14. Element “procedura” opis dot. atrybutów personelu: Zgodnie z §3 ust.1 pkt 11 rozporządzenia. W przypadku wykonania operacji lub zabiegu  w oddziale szpitalnym wskazuje się identyfikator osoby kierującej wykonaniem tej operacji albo zabiegu
(Szczerze mówiąc, to mnie do szału doprowadza taka tradycja, że nigdy nie wspomina się, o które konkretnie rozporządzenie MZ chodzi…)
W opisie komunikatu jest wskazany również typ personelu, stąd kolejne pytania: czy są jakieś procedury, które mogą być tylko lekarskie, a jakieś tylko pielęgniarskie? Komunikat technicznie umożliwia również wskazanie numeru PESEL, więc np. rehabilitanci mogą być też wymagani.
Czy w takim razie 95.499 – INNE NIEOPERACYJNE ZABIEGI ZWIĄZANE ZE SŁUCHEM to również procedura zabiegowa, jak nazwa wskazuje czy nie?
Z jednej strony komunikat SWIAD 8.8.1, a z drugiej problemy wręcz semantyczne: Operacja czy zabieg – dylemat semantyczny – Marcin Słojewski (artykuł ukazał się w Przeglądzie Urologicznym 2010/4).
Niewątpliwie NFZ dysponuje jednoznaczną listą, którą używa do weryfikacji, nie powinienem więc mieć wątpliwości, a jednak mam…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „zagadka: personel-proc

  1. Pingback: procedury zabiegowe | Biurko przeciwpancerne

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s