czas pracy personelu w Ofertowaniu

Koniec z fikcją. Od lat musieliśmy zmyślać, ponieważ technicznie nie mogliśmy wskazać w Ofertowaniu rzeczywistej informacji dotyczącej pracy personelu Stacji Dializ.

Dopiero przy ofertowaniu nowego zakresu świadczeń 11.4132.003.12 – HEMODIALIZOTERAPIA – Z ZAPEWNIENIEM 24-GODZINNEGO DYŻURU pojawia się komunikat przy próbie weryfikacji danych: Dla danego zakresu i grup zawodowych nie wypełnia się harmonogramu. Dotychczasowe umowy na hemodializoterapię wymagały harmonogramu personelu, być może dlatego, że kontraktowanie tego zakresu dotyczyło trybu ambulatoryjnego.

Wymyślaliśmy więc jakiekolwiek harmonogramy dla personelu tak się wymijające, by wskazać, że całą dobę trwa opieka pielęgniarska i lekarska w tym zakresie. Ani Portal ani Ofertowanie nie umożliwiało wskazania: praca dyżurowa, a brak harmonogramu skutkował błędem zatwierdzania.

To zła praktyka i źle, że takie nierealne ograniczenie istniało. Każdy drobiazg, który w rejestracji świadczeń medycznych lub w procesie przygotowawczym do realizacji jakim jest właśnie ofertowanie wymusza fikcję, wzmacnia poczucie uczestniczenia w grze komputerowej i przyzwala/usprawiedliwia kolejne działania dokumentujace nie mające wiele wspólnego z rzeczywistymi zdarzeniami organizacyjnymi czy medycznymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s