Dobry Start wystartował

Siedziałem ponad godzinę, autoryzując profilem zaufanym próbę zdobycia emp@tii. W końcu się udało.

empatiastart

i jeszcze jeden i jeszcze raz…

Po co trąbić wszem i wobec, że rejestracja internetowa do składania wniosków Dobry Start zaczyna się 1 lipca, skoro wiadomo, że to niedziela, a informatyk też człowiek i czasem odpoczywa, a nawet śpi. No dobrze, to jeszcze raz…

empatiastart1

Przechodzę przez profil zaufany, mam nadzieję, że bank nie zablokuje mi w końcu konta… Autoryzuj, podpisz i autoryzuj. A potem jeszcze nie zapomnij autoryzować dyspozycji.

I wreszcie jestem, sporo danych już tu jest, jeszcze tylko: stan, telefon, mail, adres, tylko spokojnie, nie za szybko, nie za wolno, to takie wrażliwe systemy.

A jednak, prawie zwątpiłem, a jest!

empatiastart2
Teraz trzeba dodać członków rodziny, konkubentów też można. Jeszcze o tym nie wiem, że niepotrzebnie, bo w innym miejscu będę musiał dodawać dane dzieci od początku. Wreszcie można złożyć wniosek.

empatiastart3

Wniosek przesłałem. Ponieważ Rodzina 500+ robiłem przez bankowość elektroniczną, próbowałem najpierw dostępu przez mój bank, ale nic z tego nie wyszło. Zresztą, z tamtym wnioskiem też była heca. Po dwóch miesiącach, gdy chciałem sprawdzić, co wypłatą świadczeń, pani w urzędzie zapytała z troską: a pan składał przez bank, pekao może? Oj, to chyba trzeba jeszcze raz…

pekaostart

Można odnieść wrażenie, że nic nie działa – ktoś zapomniał podlinkować pole WYPEŁNIJ WNIOSEK – obrazek jest martwy.

Wniosek jednak działa. Po zalogowaniu w zakładce wniosków widać cokolwiek tylko duży banner Rodzina 500+, ale trzeba wejść w e-urząd. Przyznaję, słabo wyeksponowany, ale jest.

pekaostart1

A potem, to już z górki…

Ten wpis został opublikowany w kategorii informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s