Brak procedury? – oj tam, oj tam!

Jeżeli zarządzenie 66/2018/DSOZ Prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne – świadczenia wysokospecjalistyczne jest z dnia 29 czerwca 2018 roku a Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2018 roku to nie spodziewajmy się, że producenci oprogramowania zdążą aktualizować programy świadczeniodawców.

NFZ stać jednak na jeszcze większy luz niż się spodziewacie!

Skoro zarządzenie zostało wydane w piątek, spokojnie można zaplanować sobie weekend. Potem pomyślimy, trzeba będzie opublikować nową wersję słownika ICD9, bez pośpiechu, przecież tamci i tak nie zdążą, daliśmy sobie czas. Roboty nie ma wiele, przecież doskonale wiemy, co się zmieniło w słowniku, bo na podstawie tych zmian powstała nowa charakterystyka JGP, załącznik 9 zarządzenia.

Nadchodzi kolejny piątek, pora na komunikat i spokojnie można sobie zaplanować weekend, przecież tamci i tak nie zdążą…

6 lipca dowiadujemy się więc, że od 1 lipca obowiązuje słownik ICD-9 CM w wersji 5.38, opublikowany 5 lipca na slowniki.nfz.gov.pl, bo wprowadzono zmiany wynikające z treści zapisów zarządzenia.

5.38

Jeśli ktoś do tej pory drukował jakieś dokumenty związane z zabiegami zaćmy, na których są kody procedur, to niech je sobie wydrukuje raz jeszcze, jak już wszystko poprawi. A poprawi dopiero wtedy, gdy tamci zdążą z aktualizacją aplikacji.

I nagle ktoś (czy oni naprawdę nie mają nic do roboty?) zaczął narzekać, że brak jakiejś procedury, a w charakterystyce JGP jest…

No i o co taki lament? Wyda się nową wersję. Tym razem w piątek się nie udało, ale weekend się udał, 23 lipca z samego rana w poniedziałek pojawiła się nowa wersja 5.39, obowiązująca od 1 lipca, a w niej brakujące procedury. Trzy. Każdemu może się zdarzyć…

5.39

Zaraz, zaraz…

A dlaczego C60 obowiązuje od 1 stycznia?

Eeee, to literówka. Przyjdzie piątek, wydamy nową wersję i będzie 1 lipca, nikt nawet nie zauważy…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda, słowniki, rejestry, wyszukiwarki, z ukosa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Brak procedury? – oj tam, oj tam!

 1. Janina pisze:

  Ja przeszedłem zabieg zaćmy w OneDayClinic w Czechach i to oni załatwiali wszelkie procedury wraz z refundacją. Świetni specjaliści i tak powinno być!

  Polubienie

  • darjusz pisze:

   Wiem, wiem. Struktura katalogu zdravotních služeb je navržena jako kopírující léčebný proces (katalog je rozčleněn podle typu zdravotní služby na diagnostiku, klinické rozhodování, intervence a intenzivní péči).
   Struktura katalogu zdravotních služeb je navržena jako hierarchická (se zdravotními službami na jedné straně a jejich agregáty na straně druhé).
   Zdravotní služba je navíc obdařena vnitřní strukturou (varianta služby), což umožňuje soudržnost dvou hledisek, hlediska laického (spotřebitelského) a hlediska profesionálního (lékařského).

   Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s