kwant optymizmu

Firma otrzymała w 2017 roku tytuł Optymistyczna Firma Roku i to jest chyba punkt wyjścia całej historii.

Firma powstała w 2011 roku jako dystrybutor produktów Bona Vita International, początkowo biorąc sobie za hasło przewodnie łaciński zwrot oznaczający triumf zdrowia (Laureola Sante), albo może laurowy wianuszek zdrowia. Ładnie, ale skromnie. Początkowo firma składała się z 5 osób i zmieniała lokalizację: Gościmiec (gm. Zwierzyn), Komorniki, Wielka Wieś (gm. Buk), a w końcu Buk. Początki były trudne, ale perspektywy optymistyczne. Ludzie potrzebowali alternatywnej pomocy w walce z chorobami i bólem, a oni dawali im nadzieję. Sprzedawali, dokładnie rzecz biorąc. Firma rozstała się wkrótce z Bona Vita (gdy w tym samym czasie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych wydał decyzję natychmiastowego wycofania z obrotu flagowego produktu czyli Rezonatora Biofotonowego produkowanego przez Bona Vita, który wg urzędu jedynie nie szkodził zdrowiu [10]), a została autoryzowanym partnerem Integral Jaromin [11] – wyłącznym dystrybutorem  urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej marki RENAISSANCE.

ql_maszyny

chyba jakaś pomyłka

Nadeszły nowe, pełne optymizmu czasy, czasy kwantowe, kwantowa świadomość, kwantowa rzeczywistość i kwantowa psychologia. W 2016 roku firma zerwała z okresem błędów i wypaczeń, zmieniła też nazwę na bardziej nowoczesną – kwantowe życie (QuantumLive) i osiadła w pomieszczeniach Mlecz Sp. z o.o. (Zakład przetwórstwa mleka Lacpol w Buku).

QL_buk

BUK k. Poznania, Zakład przetwórstwa mleka Lacpol w Buku i również siedziba kwantowych, źródło: Google Maps

To tam mieści się jeden z czterech gabinetów. W środku jest miło i przytulnie. To Gabinet Turkusowy – na stronie brak informacji o tym, kto i kiedy przyjmuje w tym gabinecie, ale zawsze można zadzwonić. Na pewno to wykwalifikowani specjaliści.

QL_main_bg5-1

Gabinet Turkusowy, źródło: strona firmy

Poza tym gabinetem kwantowi dysponują jeszcze trzema:

 • Gabinet Lawendowy: Warszawa – Gabinet w trakcie rozbudowy
 • Gabinet Różowy: Sopot – Gabinet w trakcie rozbudowy
 • Gabinet Zielony: Radom –  Gabinet w trakcie rozbudowy

 

ql_gab

źródło: strona firmy

Wszystkie kolory, jak widać, optymistyczne. Gabinety są od stycznia 2018 w trakcie rozbudowy, trzeba więc być optymistą, żeby w takich lokalizacjach pozwolić sobie na tak długi przestój (chyba, że to gabinety wirtualne, utrzymanie wtedy jest tańsze).

 

Kwantowi propagują zdrowy styl życia i najskuteczniejsze metody leczenia na spotkaniach promocyjnych, jest to chyba swego rodzaju misja, bo prelegent, którego miałem przyjemność wysłuchać sam zmagał się z chorobą, nie mogąc liczyć na konwencjonalną medycynę, a w rezultacie skończył studia i sam jest fizjoterapeutą i zna problemy seniorów jak nikt inny; na razie, niestety, nie zarejestrował się w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów, ale to pewnie tylko kwestia czasu.

W 2017 roku powołany został również Instytut pod tą samą nazwą i adresem. Forma instytutu nie jest zarezerwowana w Polsce jednostkom, które muszą spełniać jakieś kryteria naukowo-badawcze, dlatego bez problemu można dziś zarządzać własnym instytutem, np. Instytutem Włosa (czyli zakładem fryzjerskim) lub Urody Zen, Urody Bonsai (nie chciałbyś wyglądać jak bonsai), Piękna i Relaksu albo nawet Instytut Radości, czemu nie? Instytut jak każdy instytut, zajmuje się pracą badawczą i naukową, publikuje w fachowych czasopismach i nawiązuje współpracę międzynarodową w swej branży.

Właściciele z optymizmem patrzą w przyszłość. Poszukują kolejnych pracowników (w związku z bardzo dynamicznym rozwojem), można aplikować na stanowisko prelegenta, brzmi może mało obiecująco, ale zarobki to od 5 do 30 tysięcy złotych brutto! Jednym z wymagań jest pozytywne nastawienie, to oczywiste.

ql_prelegent

Czasy są trudno, trzeba klienta zdobyć, a szkodliwe praktyki innych firm wpływają również na renomę kwantowych. Nie wiem, na czym to polega, ale po wpisaniu w Google nazwy firmy, pojawiają się m. in. linki z nagłówkami:

 • Magnetoterapia – ostrzeż rodziców/dziadków.
 • Bezpłatne badania i naciąganie. Cudo lepsze od… viagry …
 • Tak naciągają emerytów: cudowne urządzenie i biblijne zioła
 • Skandal na badaniu biorezonansem | Borelioza
 • Badania medyczne czy naciąganie na kupno materacy? – Trójmiasto

Tymczasem żaden z tych artykułów nie dotyczy działalności kwantowych. Aby zapobiec błędnemu wiązaniu ze szkodzącymi ich opinii obcymi praktykami firma wykupiła usługę kierunkowania klientów na właściwy wizerunek. Technicznie nazywa się to trochę inaczej, ale sprowadza się właśnie do tego. Korzysta z tego wiele firm i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Łatwo można teraz natrafić na właściwy artykuł na stronie: twojhoryzont.com.pl, badzbystry.com.pl, wieszwiecej.com.pl, zdobadzwiedze.com.pl, czerpwiedze.pl, dowiedzsie.com.pl, sloiczek.com.pl, ciekawostkownia.pl, czytowiesz.pl, badzswiadom.pl albo apogeuminformacji.com.pl. Są to domeny w większości obsługiwane przez Pozycjonerzy24 (oddział Glori Image).

Firma publikuje również opinie swoich klientów, ponieważ jest to w większości grupa społeczna, która nie radzi sobie z nowymi technologiami i samodzielnie nie jest w stanie podzielić się na mediach społecznościowych swoimi doświadczeniami.

Za tak optymistyczna postawę należy się nagroda i kwantowi trochę już tych nagród mają. 2016 to Luksusowa Marka Roku przyznawana przez firmę Mariusza Pujszo. Rok 2017 to tytuł Optymistycznej Firmy Roku przyznany przez fundację Mariusza Pujszo, statuetka przyznana przez magazyn Osobowości i Sukcesy, którego redaktorem naczelnym jest Mariusz Pujszo oraz Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców (bez udziału Mariusza Pujszo).

Firma w celu ugruntowania swej wiarygodności publikuje również certyfikaty i inne dokumenty budujące zaufanie klientów. Przejrzałem, dokumenty te działają przede wszystkim uspokajająco, bo równie dobrze mogłyby być po chińsku. Przepraszam, ja z nich nic nie rozumiem. Mogą to być certyfikaty bezpieczeństwa czyli potwierdzenia, że pracownicy mają kaski, a temperatura pomieszczeń nie przekracza 24 stopni. Niewiele z tego wynika na temat samych wyrobów.

No dobrze, ale co właściwie oferują? Firma ma w ofercie przenośne produkty do magnetoterapii do użytku domowego. Koszt takiego urządzenia w odsprzedaży na allegro czy sprzedajemy.pl (Produkt używany kilka razy, w idealnym stanie) to prawie 4 tysiące złotych.

duo-forte-renaissance-urzadzenie-do-magnoterapii-dolnoslaskie-wroclaw-482590573

Produkt używany kilka razy, w idealnym stanie. 3 700 zł. źródło: sprzedajemy.pl

Zalet tego sprzętu jest całe mnóstwo, ale o tym w następnym wpisie.


 • [1] KRS Laureola Sante
 • [2] KRS QuantumLive
 • [3] KRS Instytut QuantumLive
 • [4] PressOffice o Laureola Sante
 • [5] Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Cieszynie, spr. 2012, str. 7
 • [8] DECYZJA Nr RŁO 7/2014 w sprawie podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów
 • [9] Decyzja Prezesa Urzędu w sprawie wycofania z obrotu i używania wyrobu medycznego REZONATOR bioFOTONOWY
 • [10] Notatka bezpieczeństwa firmy Bona-Vita International S.A. dotycząca wyrobu REZONATOR bioFOTONOWY
 • [11] strona Integral/ZES Brno
 • [12] inna strona Integral,
 • SEO: [1], [2], [3][4], [5][6], [7],[8], [9], [10], [11]

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii alternatywnie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s