SWD PRM

Kompromitacja trwa.

Pomimo problemów, jakie pojawiły się w lipcu 2018 w związku z pomysłem Ministra Zdrowia na robienie statystyk z danych o wyjazdach zespołów ratownictwa medycznego gromadzonych w bazie SWD PRM, obecna sytuacja jest bez zmian. Urzędy wojewódzkie ponownie żądają uzupełniania danych dotyczących miejsca przekazania pacjenta przez zespoły RTM. Nie chodzi nawet o uzupełnianie braków, ale o poprawianie wielkości liter, spacji, literówek czy polskich znaków. Żadnych dopisków, nazw oddziałów, kropek. Pole, w które można wpisać te dane nie jest powiązane ze słownikiem. Przykładowo: w związku z przekazaniem pacjenta do Pro-Familia w Rzeszowie należy wpisać w pole: PROFAMILIA. Nie może to być PRO FAMILIA, Pro Familia, profamilia ani PRO-FAMILIA i oczywiście jakakolwiek literówka rujnuje statystykę tworzoną wg miejsca przekazania.

IMG_20181012_084956.jpg

Aktualna prośba dotyczy poprawiania III kwartału 2018 roku, pomimo, że wiadomo o blokadzie edycji danych dalej niż 60 dni wstecz. Ponownie więc prosimy o listy w formacie excel zamiast papierowej, ponieważ zmiany trzeba wykazać w jakiejś formie zewnętrznej, niezależnie od zawartości programu.

Czy Globema nic nie wie o tych problemach? Czy nie powinna z własnej inicjatywy wprowadzić jak najszybciej modyfikacje, które ucywilizują ich produkt?

22-2018-04-18-22-2018-03-14-Globema_SWD_PRM

Otóż nie ma czegoś takiego, jak własna inicjatywa. Produkt jest zamówiony i wykonany zgodnie ze specyfikacją, a że specyfikacja okazała się nieprzemyślana? Cóż, statystyka jakaś zawsze wyjdzie…
Szkoda tylko, że nikt nie zobaczy MSWiA jako sprawcę tego zamieszania, produkt jest firmy Globema i o to na niekorzyść tej firmy, a nie ministerstwa będą komentarze użytkowników systemu. Firma tymczasem temat zna, problem zna i rozumie i niewiele może w tej sprawie zrobić. Zarządzanie SWD PRM przechodzi obecnie z MSWiA do MZ. Czy MZ zastanowi się nad usprawnieniem funkcjonalności?
Nie pierwszy raz ktoś zamawia produkt, zapominając o stronie, która będzie go wypełniać danymi lub korzystać z niego w aktywny sposób. Funkcjonalności kuleją, ale sukces jest.

Ten wpis został opublikowany w kategorii informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s