LUB, idioto, LUB!!!

Dziwiłem się już kilka razy treści zarządzenia Nr 66/2018/DSOZ, zawierającego w załączniku 10 opis dodatkowych warunków rozliczania zabiegu usuwania zaćmy.

Załącznik ten zawiera istotny fragment:

2018_066_DSOZ_10

Właściwie to wszystko jest tu czytelne, jasne i zrozumiałe, ale NFZ obawiając się, że może dorwać się do tego jakiś idiota (np. osobiście ja) i narobić zamieszania opublikował zarządzenie 87/2018/DSOZ, gdzie wspomniał o mnie nie wprost, lecz jednoznacznie w punkcie f. uzasadnienia:

w zakresie szczegółowego opisu przedmiotu umowy niektórych świadczeń (JGP B18G Usunięcie zaćmy – kategoria I / JPG B19G Usunięcie zaćmy – kategoria II) dokonano zmiany o charakterze porządkującym i legislacyjnym.

Jakie to zmiany?

2018_087_DSOZ_7

To jednak było za mało i niedawno NFZ opublikował jeszcze jeden dokument, tym razem lokalnie poprzez oddziały wojewódzkie, w którym wyjaśnia, że jest jeszcze jedno lub:

pismo_dot_b18g.png

i ostateczna forma zarządzenia powinna w istotnym miejscu wyglądać tak:

2018_087_DSOZ_lub

 

Ja tymczasem założyłem, że wypunktowane warunki finansowania świadczeń to łącznie spełnienie punktu 1 i 2, chociaż w punkcie 1 nie zakładałem jednoczesnego spełnienia od a. do f. Czyli do tej pory wprowadzałem w błąd i nikt nie protestował. Szkoda.

Z drugiej strony precyzja wypowiedzi – cenna rzecz. Może w następnym zarządzeniu…

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii okulistyka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s