jeszcze prostsza prostota

Sformułowanie „tych lekarzy” w nazwie świadczenia: Świadczenia Opieki Zdrowotnej Udzielane Przez Lekarzy, W Zakresie Kosztów Podwyższenia Wynagrodzeń Tych Lekarzy wydało mi się na tyle dziwaczne, że po prostu sięgnąłem do treści zarządzenia Nr 114/2018/DSOZ.

A tam:

§ 1. W zarządzeniu Nr 88/2018/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 23 sierpnia 2018 r. w sprawie warunków wypłaty należności i rozliczania środków finansowych przekazanych na pokrycie kosztów wzrostu wynagrodzeń lekarzy wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 4 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. W celu wypłaty należności i rozliczania kwoty zobowiązania wynikającej ze zmiany umowy w poszczególnych rodzajach świadczeń, o których mowa w § 6, świadczeniodawca obowiązany jest do comiesięcznego przekazywania do właściwego ze względu na miejsce zawarcia umowy oddziału Funduszu rachunku obejmującego kwotę środków na wzrost wynagrodzeń lekarzy oraz na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez lekarzy, w zakresie kosztów podwyższenia wynagrodzeń tych lekarzy, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy, za miesiąc poprzedzający przekazanie tego rachunku.”;

Czyli albo brak wytycznych albo nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za tak istotny element jak treść nazwy świadczenia. Kopiuj wklej i gotowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absurdy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s