a świstak siedzi i zawija w te sreberka…

NFZ nie opublikował żadnych oficjalnych komunikatów, które precyzowałyby zbiór świadczeń sprawozdawanych bez i z zastosowaniem współczynników, o których mowa w zarządzeniu 126/2019/DSOZ

Niecierpliwie czekaliśmy, aż po stronie serwera NFZ zostaną poprawione wszystkie zasady weryfikacji świadczeń związane z wprowadzeniem od 1 stycznia współczynnika 1.04 oraz 1.03. Wywalało nam świadczenia TISS (51690083 – Wykazano pozycję rozliczeniową z niedopuszczalną wartością atrybutu specj-rozl) w leczeniu szpitalnym a WP1 w AOS z powodu błędów. Oddziały wojewódzkie również nie do końca wiedziały jak na to reagować, wszystko zależy od Centrali. Tymczasem Centrala nie planuje zmian w zakresie weryfikacji i niektóre stosowania współczynników nadal będą kwestionowane. Pozostaje nam przeklikać część świadczeń jeszcze raz, gdy dostawcy oprogramowania lokalnego zaktualizują swoje algorytmy przeliczania.

Trudno nam się zorientować, które są błędnie błędne, a które nie i z czyjej przyczyny. Po stronie NFZ ma być np. poprawiona walidacja dotycząca świadczenia kosztu pobytu opiekuna, które wraca od razu z błędem walidacji 2040213 – Krotność niezgodna z liczbą osobodni w okresie realizacji produktu.

No i o co chodzi z rozliczeniami rozpoczętymi z 2018, a zakończonymi w 2019, że 51690101 – Nieuprawnione zastosowanie specjalnego rozliczenia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s