święta z NFZ?

i po świętach też!

NFZ wchodzi w obszar mniej medyczny, bliżej pacjenta, jakby mniej oficjalny – za pomocą Portalu Diety. Krok w obszar przemyślanej profilaktyki prozdrowotnej, która kładzie nacisk na sposób odżywiania się. Zawartość portalu jest atrakcyjna i ciekawa. O jego uruchomieniu pisały trochę elektroniczne gazety regionalne, ale jakoś bez wielkiego szumu. A warto tam zajrzeć.

W październiku liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 23 tysiące.

Po zalogowaniu się od razu dostaniemy diagnozę, trzeba podać wiek, wzrost i płeć i…

Zobaczymy po świętach…

Można też wybrać sobie dietę o konkretnym zakresie kalorii:

… i otrzymać modyfikowalny jadłospis na 28 dni razem z przepisami i listą zakupów, gdyby lodówka niespodziewanie zawierała całkiem inny profil dietetyczny. Przed pobraniem listy zakupów w pliku PDF można oznaczyć już posiadane produkty potrzebne do wykonania posiłków. Jadłospis dzienny można od razu pobrać w formacie PDF. Uważny użytkownik znajdzie również linki do innych miejsc, np. dostęp do konsultacji dietetycznych on-line 🙂

Lajkujcie NFZ i szerujcie!

… jak ja lubię staropolszczyznę (day ać ya polajkuje, a ti pożiway)…

NFZ włącza się też do portali społecznościowych. Na fejsbuku działa strona Akademia NFZ, która jest jakby kontynuacją Diet, ponieważ publikuje przede wszystkim przepisy i informacje dotyczące zdrowego odżywiania i trybu życia. W projekt jest zaangażowanych wiele osób. To m.in. dietetycy, graficy programiści, testerzy.

Liczba obserwujących to na razie niecałe pół tysiąca i podobna liczba polubień. Akademia NFZ i Diety to dobry kierunek, więc szerujcie nie tylko na święta. A potem w buty i do Betlejem!

a tak wygląda śnieg, gdyby ktoś chciał wiedzieć…
Ten wpis został opublikowany w kategorii akcje, programy, kampanie, NFZ i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s