jak się oblicza składową B -/+l

Na podstawie § 33a ust. 2 ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki
zdrowotnej, stanowiących załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej OWU (t.j. Dz.U. 2020 poz. 320, z późn. zm.) Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NFZ przekazuje świadczeniodawcom informację o wysokości ryczałtu systemu zabezpieczenia na 2020 rok oraz o danych, na podstawie których ustalono tę wysokość.

W związku z wyłączeniem z finansowania ryczałem zakresów świadczeń AOS wybranych poradni pojawił się element składowy B -l o niezerowej wartości. Ale jak się liczy tę wartość?

Bardzo prosto.

Bierzemy wykonanie z tamtego roku. Jedynie słuszna jest wartość wykonania, które potwierdza NFZ, np. w Portalu Św. W SZOI jest pewnie analogicznie. W P. Św. jest to ścieżka: Moje umowy > Szczegółowe informacje o umowach > Wykonanie
Aby mieć aktualne dane trzeba sobie kliknąć Odśwież dane. Tym poleceniem wysyłane jest do bazy danych żądanie zasilenia tabelki wykonania aktualnymi sumami, ponieważ nie jest ona dynamicznie budowana zapytaniem do bazy. Nieważne. Trzeba kliknąć i odczekać. Jak widać poniżej moje dane są wg stanu na 26 luty 2020, ale ponieważ są fikcyjne, nie ma to tu znaczenia.

przykładowy zakres świadczeń z wartością wykonania za 2019 rok

Bierzemy sumę wykonania wszystkich zakresów, których dotyczy wyłączenie z ryczałtu. Ponieważ rozporządzenie i wykonujące go zarządzenie wyłączają je z zakresu od 1 marca, to obejmują 10/12 rocznego zobowiązania.

To jest właśnie wartość elementu składowego B -l

Potem tę wartość wrzuca się do młynka zaprojektowanego przez Ministerstwo Zdrowia w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 września 2017 r. w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. 2017 poz. 1783). Wskoczyłem tam, żeby zobaczyć, jak ta składowa B-l współpracuje z innymi elementami, by w końcu osiągnąć R(l,i+1) ale po godzinie mielenia poczułem, że osiągam niebezpieczny stopień dezintegracji, nie dowiedziawszy się całkiem nic.

Spróbujcie sami…

Żeby było prościej, powiem, że kolejność przedstawionych punktów równań nie ma nic wspólnego z kolejnością przeprowadzania obliczeń, bo pkt 1 jest ostatnim w ciągu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii NFZ, zarządzenia NFZ i inne akty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s