dzień dzisiejszy

albowiem zachwycił mnie komunikat na platformie rejestrcovid.mz.gov.pl, dzięki której wyniki testów na COVID-19 miały być szybciej dostępne.

Aktualnie CEZ pracuje nad rozwiązaniem problemu. To oczywiste, ale jeśli problem ma być rozwiązany jeszcze w dniu dzisiejszym, a komunikat nie ma daty publikacji, to równie optymistycznie będzie brzmieć także za tydzień.

Przy okazji oświeciło mnie, że to co brałem do tej pory za system EWP i tak nazywałem, mając na myśli rejestrcovid.mz.gov.pl, nie jest systemem EWP, tylko czymś innym, bo przelewanie z systemu do systemu to nasza ulubiona rozrywka…

Ten wpis został opublikowany w kategorii absurdy, informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „dzień dzisiejszy

 1. Sulejman pisze:

  EWP to system do którego wpisywano pierwotnie ludzi przyjeżdżających z zagranicy, do którego miały dostęp tylko sanepid (celowo z małej piszę) oraz laboratoria. Zanim to wszystko się jeszcze powyjaśniało, co, gdzie, kto i kiedy wpisuje to oni tak na to mówili, potem mówili IKARD. Potem rozwijali system IKARD, w sumie na dzień dzisiejszy po co w ogóle nam ten system? możnaby rozliczać te badania laboratoriom na podstawie ich sprawozdawczości do nfz, zdejmując tym samym z nas konieczność uczenia kolejnych ludzi („ale ja nie jestem informatykiem!”) obsługi zbędnego im systemu. Wyniki mogłyby być wystawiane przez laboratorium przez web, zresztą jak to już robią dla swoich klientów… trzeba skomplikować jak się tylko da:)

  Polubienie

  • darjusz pisze:

   Mniej więcej tak właśnie jest. Na początku dostawałem fakturę z laboratorium i identyczną (po weryfikacji czasu) przesyłałem do NFZ. Dziś nie pośredniczymy w tym, ale to na zlecających pozostał obowiązek wskazania danych osobowych, adresu i telefonu pacjenta. Dzięki temu laboratorium nie bawi się w biurokrację, tylko podpina wynik do danych, które dzięki nam ma w bazie. Sami się rozliczają z NFZ, ale tylko z tych, których my wpiszemy. Dzięki naszym danym inni mogą szybko interweniować (teoretycznie) w przypadku pozytywnego wyniku. System IKARD jest nieco od siekiery zrobiony, pacjent zlecany po raz kolejny ma wszystkie dane, ale jeśli w ulicy nie ma adresu, to i tak trzeba ponownie ręcznie kliknąć checkbox, że nie ma nadal tej ulicy, bo inaczej nie przejdzie. Takie kwiatki…

   Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s