ile to jest co najmniej?

drobna nieścisłość w zarządzeniu skutkuje finansowo. Trzeba wiedzieć ile jest co najmniej, bo…

Jeśli chodzi o dni pracy w tygodniu, nie ma problemu, co najmniej siedem to siedem. Więcej się nie da. Więc weźmy konkretny przykład:


Kod produktu rozliczeniowego
Nazwa produktu
99.01.0009Opłata ryczałtowa za gotowość punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (powyżej 4 godzin)
za dobową dostępność we wszystkie dni tygodnia co najmniej cztery godziny

Gotowość jako nazwa świadczenia nie mówi nic o tym, czy codziennie ani ile dni, czy w sposób ciągły czy przerywany, ale łącznie powyżej 4 godzin. OK, reszta jest w uwagach. Uwagi do produktu stanowią, że jest to za dobową dostępność we wszystkie dni tygodnia co najmniej cztery godziny.

Mamy tu uściślenie, że we wszystkie dni tygodnia oraz, że co najmniej 4 godziny. Można przywołać lekcje matematyki z podstawówki i jeszcze raz omówić sobie zbiory zamknięte i otwarte – co najmniej 4 to również 4, ale nie bądźmy drobiazgowi. Nikt nie będzie toczył bojów o jedno słowo. Wystarczy, że punkt pobrań będzie otwarty 4 godziny i minutę.

Żart. Minuta warta 200 zł – różnica refundacji pomiędzy tym świadczeniem, a poprzednim (teoretycznie, bo chyba nikt 99.01.0008 nie realizuje bliżej 4h tylko bliżej 2h). Taka ekonomia. Ciekaw jestem, dlaczego NFZ nie ogłosił po prostu gotowości refundowanej za pomocą produktu o czasie 2h za 300 zł + 100 zł za każdą następną deklarowaną godzinę. A tymczasem mamy:

99.01.0008Opłata ryczałtowa za gotowość punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (od 2 do 4 godz.)
za dobową dostępność we wszystkie dni tygodnia od dwóch do czterech godzin

Chyba żaden dyrektor placówki nie zaryzykuje zgłoszenia gotowości do NFZ z czasem 4h+1min, bo to po prostu nieeleganckie, chociaż jednak zgodne z zarządzeniem. Jaki jest więc ten kwant czasu, o który trzeba przekroczyć 4 godziny?

5 minut?

Kwadrans?

Pół godziny?

Ten wpis został opublikowany w kategorii rozliczenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „ile to jest co najmniej?

  1. Sulejman pisze:

    30min powinno być wystarczającą conajmniejnością:) kolejny raz dowodzą że tam ciężko u nich z myśleniem. Spokojnie, z pewnością zmienią to kolejnym zarządzeniem:)

    Polubienie

  2. Pingback: boję się pisać | Biurko przeciwpancerne

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s