Wszystko mamy pod kontrolą. W tabelkach excel.


Teraz chyba rozumiecie, co poeta miał na myśli pisząc o szczególnych rozwiązaniach:
Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020 poz. 374)

Na każde świadczenia są inne tabelki, wszystko w zarządzeniu NFZ, załącznik nr 3.

Ponadto pracownicy OW NFZ zbierają codziennie za pomocą poczty elektronicznej informacje w tabelkach excela o zajętości łóżek i respiratorów. Struktura tabelki każe mi twierdzić, że efektem końcowym jest „sklejenie danych” ze wszystkich szpitali I – III stopnia covid do tabelki zbiorczej. Nie mają lekko, ale ktoś wyżej, kto to wszystko obmyśla, wychodzi z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeżeli musi to zrobić ktoś inny.

Co się z tą tabelką potem dzieje, nie wiem. Być może jest drukowana. Przekazywana. Analizowana. Autoryzowana. Archiwizowana. Może nawet przenoszona do tzw. bazy danych. Prawdziwej bazy danych. Stan na godzinę 9 rano o 13 zapewne dociera do MZ. Cenne dane. Do czego służą – nie wiem. Pewnie do statystyki. Dane w NFZ o tym, ile mamy wolnych łóżek covid nie służą przecież logistyce przekazywania i umieszczania pacjentów. Od tego jest SEZOZ.

Po to mamy w szpitalu wojsko, żeby inną drogą sprawozdawało takie dane co 3 godziny do Urzędu Wojewódzkiego, a konkretnie do bazy ELC.

Mówi o tym Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji gromadzonych w Systemie Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia oraz sposobu i terminów przekazywania tych informacji (Dz.U. 2020 poz. 1949)

Jak uzasadniał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, wdrożony system, który ma informować centralnie dyspozytorów o tym, gdzie są wolne łóżka, „wymaga sprawniejszego zasilania informacjami ze strony szpitali”.

https://www.politykazdrowotna.com/66477,nowe-zasady-raportowania-liczby-lozek-w-szpitalach

„Precyzyjne i aktualne dane o miejscach gotowych na przyjęcie pacjenta z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, wymagającego hospitalizacji jest kluczowe. Umożliwiają bowiem szybkie przekazanie pacjenta do najbliższego szpitala, który zagwarantuje jego przyjęcie” – podkreśla NFZ.

https://www.politykazdrowotna.com/66441,nfz-o-monitoringu-wolnych-lozek-covidowych-przez-zolnierzy

Abyśmy nie poczuli się pozostawieni poza frontem walki z covidem, Urząd Wojewódzki na polecenie Ministerstwa Zdrowia również zbiera od nas codziennie informacje. Jeden wydział pyta o ilość łóżek zajętych, a drugi o ilość łóżek niezajętych. Czyli to dwa raporty. Jest jeszcze trzeci, przekazywany od bardzo dawna, dotyczący potencjału całego szpitala, a nie tylko łózek oddziału covid. To wszystko wpada w oddzielne bazy danych UW, a stamtąd do MZ. Kontrolnie wysyłamy im też codziennie tabelkę w excelu. Żeby nie było! Ponieważ są to dane strategiczne, wysyłamy je także w niedziele i święta. Z tego wynika, że i w OW NFZ i w UW siedzi ktoś i to obrabia, bo chyba nie chcecie mi powiedzieć, że te tabelki czekają do poniedziałku?

To raporty łóżek i respiratorów. Raport o stanie urządzeń tlenowych i zapasów tlenu też jest wysyłany codziennie. Wszystko mamy pod kontrolą. W tabelkach excel.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wszystko mamy pod kontrolą. W tabelkach excel.

  1. meh pisze:

    Bo oni nie wiedzą, że student mógłby napisać za darmo w weekend aplikację do tego. Więc sobie radzą jak mogą.

    Polubione przez 1 osoba

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s