jak to rozliczać teraz?

bo nie wiem. Podobno za osobodni COVID dostajemy tyle pieniędzy, że reszty już się nie rozlicza.

Być może życie jest bogatsze niż wyobraźnia autorów reguł rozliczania świadczeń, bo kto mi powie, dlaczego nie mogę dla pacjenta z COVID rozliczyć Kosztu pobytu przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego przy pacjencie małoletnim lub posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Nie mogę, bo teraz nie ma tego z czym sumować.

Zarządzenie 77/2019/DSOZ dodało produkt do katalogu 1c w poz. 135:

kod: 5.53.01.0001649
Nazwa produktu rozliczeniowego: Koszt pobytu przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego przy pacjencie małoletnim lub posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Wartość punktowa: 15
Zakresy świadczeń: wszystkie dla trybu: hospitalizacja
Uwagi:
do rozliczenia niezbędne oświadczenie przedstawiciela ustawowego albo opiekuna faktycznego pacjenta małoletniego lub posiadającego orzeczenie
o znacznym stopniu niepełnosprawności, bezwzględne przekazanie kodu uprawnienia w przypadku pacjenta posiadającego orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, dedykowany wyłącznie w przypadku sprawowania dodatkowej opieki pielęgnacyjnej, o której mowa w art. 34 ust. 3 ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. poz. 1128), nie można sumować z produktem o kodzie 5.53.01.0000708 (Przedłużona hospitalizacja matki karmiącej piersią z powodu stanu zdrowia dziecka – od 5 doby od porodu)
Możliwość sumowania: kat. 1a dla dowolnych JGP oraz 1b

Pewnie, że to grosze, jednak kolejnymi zmianami dodano ten produkt do wszystkich prawie rodzajów świadczeń. A teraz mamy umowę COVID. Do tej umowy nie dolicza się nic, co tam koszt opiekuna, nie ma ani przetoczeń, ani żywienia, nic nie ma…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s