wszyscy jesteśmy chorzy na „itp.”

To już wygląda na regularną rubrykę jak wydzielone miejsce w gazecie na tematy mniej poważne i na różne życiowe heheszki. Oczywiście MZ. Co tym razem?

Chyba większość z nas czuje subtelną różnicę, pomiędzy dołkiem a depresją, przeziębieniem a zapaleniem płuc, byciem „przy kości” a wagą ponad 200 kg. Więc od razu łapiemy ten niuans, że palenie papierosów to jeszcze nie to samo, co zdiagnozowany nikotynizm.

A już wisienką na torcie jest itp. Sympatycy Ministerstwa Zdrowia nawet nie rzucili okiem na immunosupresję. Zwrócili za to uwagę, że taka enumeratywność jest po prostu żenująca. Opuszczenie jakiegokolwiek istotnego obszaru problemów zdrowotnych jest od razu punktowane. Więc w komentarzach pojawia się pytanie o kobiety w ciąży, osoby upośledzone, chore psychicznie, niepełnosprawne, a więc też niewidome i te o ograniczonej możliwości poruszania się, SM, itp. Dodałbym obszary społeczne: rodziny z niebieską kartą, wielodzietne, osoby samotne, eurosieroty, alkoholicy, itp.

Anemia?

Tak, ale tylko sierpowata.

Nosicielami tej mutacji są głównie ciemnoskórzy mieszkańcy środkowej i zachodniej Afryki, ale występuje ona również u Amerykanów afrykańskiego pochodzenia (szacuje się, że u około 70-100 tys. osób), a także – ale stosunkowo rzadko – u latynosów, mieszkańców Europy Południowej, czy Bliskiego Wschodu.

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-genetyczne/Anemia-sierpowata-niedokrwistosc-sierpowatokrwinkowa-objawy-leczenie

A jeśli choroba nowotworowa to tylko aktywna.

itp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absurdy, MZ i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s