IKP – I Komu Potrzebne?

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta ZIP – takie vade-me-cum dla pacjenta. Teraz mamy IKP.

Zaciekawiła mnie możliwość udostępniania swoich danych – faktycznie, mogę wybrać konkretnego lekarza lub placówkę. W ramach placówki – konkretną komórkę. Kliknąłem w znajomy mi szpital. Nie wiem, czy oni sami wiedzą, że mają tyle oddziałów, poradni, pracowni. Niektórych nie ma od dawna, niektórych nigdy nie było. OK, nie ciągnę procesu dalej, bo nie jestem pewien, co tak naprawdę im udostępnię, wszystkiego bym nie chciał, ale nie wiem, jak to ograniczyć. Nie było o tym ani słowa w instrukcji. Gdybym jednak udostępnił, to tak naprawdę co? Przecież historia leczenia to nadal fikcja. Procedury medyczne i data. Nic. Ani wyników badań laboratoryjnych, ani rozpoznań. Mogę się za to dowiedzieć, że wykonałem pomiar ciśnienia przez telefon. Oto całe zdarzenie medyczne w IKP. Może się nie znam.

Ciekawość zwyciężyła i klikam dalej. Mogę więc udostępnić konkretnej komórce organizacyjnej placówki dostęp do zdarzeń medycznych z wybranego przeze mnie okresu czasu – czyli da się wybrać konkretne wizyty.

I nawet mnie podkusiło, a co tam! Zadzwonię do nich i zapytam, jak to widać po ich stronie. Udostępnię moje ostatnie skierowanie ich nieistniejącej poradni. Bęc!

Dobranoc Państwu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „IKP – I Komu Potrzebne?

 1. Krystian pisze:

  Też mnie wkurzają te prace na żywym organiźnie, zamiast dopracować i dopiero udostępnić…

  Polubienie

  • darjusz pisze:

   To jest prowizorka koncepcyjna, nie wykonawcza. Brak info o krwiodawstwie, udziale w ministerialnych programach profilaktyki, formach korzystania z PFRON, chorobach w rodzinie, genetycznych. Brak możliwości wpisywania przypomnień o wizytach nie pierwszorazowych i dodawania info o wizytach komercyjnych. Jak to ma być historia zdrowia to jeszcze daleko i pewnie nigdy.

   Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s