sesja sesji nie równa

albowiem NFZ nie mógł się zdecydować.

Od 17 marca 2020 roku umożliwiono wykonywanie terapii psychologicznej w formie sesji w trybie zdalnym. Czyli pełnym zdaniem:

94.481 – sesja psychoterapii z użyciem systemów teleinformatycznych.

Ale to wciąż nie wydawało się dość dobre. Dlatego ogłoszono, przy okazji innych telezmian, całkiem nową, lepszą procedurę:

94.484 – sesja z użyciem systemów teleinformatycznych

Jednak żal było wywalić tę pierwszą, stąd nie ma daty zamknięcia i funkcjonują obydwie.

Oczywiście nadal można używać 94.481, ale NFZ uważa to za błąd. Powiedzmy, że 94.481 ma wartość kolekcjonerską, a od 1 grudnia tylko 94.484 jest jedynie słuszna. Tak twierdzi mój OW NFZ.

A tak poważnie: nie mam pojęcia, czym różni się w grupie Psychoterapia z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych – sesja psychoterapii od sesji. Może ta pierwsza miała być zamknięta, ale ktoś zapomniał.

Jeśli jednak w ostrzeżeniach na SZOI lub Portalu zobaczycie, że ICD 9 jest niewłaściwe, a w wizycie nie ma nic innego niż 94.481 to raczej chodzi o to.

[EDIT]

Aktualna wersja wydarzeń jest taka, że 94.481 – sesja psychoterapii z użyciem systemów teleinformatycznych – to nadal obowiązująca procedura dla sesji psychoterapii, natomiast 94.484 – sesja z użyciem systemów teleinformatycznych to również obowiązująca procedura dla sesji, ale jakby bardziej chodzi o terapię grupową uzależnień. To takie oczywiste, że nawet nie trzeba w uwagach do procedury w definicji słownika nic wyjaśniać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s