znowu coś…

bo NFZ, z troski, a jakże, chce dopłacać do hospitalizacji pacjentów po COVID. Ale to zależy, gdzie pacjent chorował na ten COVID!

Uzasadnienie zarządzenia 46/2021/DSOZ o zapobieganiu, itd., powtarza uwagi umieszczone przy nowym produkcie.

Nowy produkt rozliczeniowy: 99.03.0015 Dodatkowy koszt pobytu pacjenta COVID-19 niezawarty w kosztach JGP jest możliwy do rozliczenia w  sytuacji:

– świadczeń zrealizowanych na rzecz pacjentów niezakaźnych po przebytej infekcji SARS-CoV-2, ale wymagających dalszego leczenia szpitalnego, przeniesionych na inny oddział tego samego lub innego szpitala z oddziałów szpitalnych zapewniających łóżka na II lub IV poziomie systemu zabezpieczenia COViD-19,

Jak to czytać?

Pacjent, który wyszedł ze szpitala tymczasowego nie? NFZ wyraźnie odróżnia ten typ szpitala od pozostałych poziomów. III stopnia też nie. Chorował za granicą? No to jakby się nie należy…

Chorował w szpitalu komercyjnym, jednym z tych, na które obraził się pan premier, a potem tłumaczył, że tylko takim gestem chciał wytrzeć nos?

Nie należy się.

Pacjent myślał, że nic mu nie będzie i izolację przetrwał w domu lub izolatorium, a tymczasem badania ujawniły, że bezobjawowo to nie znaczy to samo, co bez ruiny stanu zdrowia? Też nie.

Dziwne, prawda?

Jaka krzywda dotknie budżet państwa, jeśli usuniemy ten fragment, który wyróżniłem pogrubieniem czcionki?

PS.

Właściwie drobiazg. Żeby to rozliczyć, trzeba mieć umowę PSZ lub SZP oraz umowę COVID, bo świadczenie jest z umowy COVID. Rehabilitacja stacjonarna nie została zaproszona, chociaż tyle się mówi o znaczeniu rehabilitacji po COVID.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s