ELC – czy leci z nami… ktokolwiek?

rzadko jestem tak skrajny w ocenie, ale oprócz zwrotu wrzód na dupie – nie przychodzi mi nic innego do głowy…

Na mszę powinienem dać dziękczynną, że w czasie, gdy mieliśmy ponad 50 łóżek COVID, nikt nie wpadł na ten pomysł, by każdego pacjenta w czasie rzeczywistym rejestrować w tym rejestrze, kiedy przyszedł, czy przeniesiono i jak.

Męczyliśmy się i tak na jednym wspólnym koncie użytkownika, gdzie każdy mógł wszystko, by co 3 godziny, jak przykazał Właściwy Minister, aktualizować stan potencjału. Biorąc pod uwagę trzy oddziały zaangażowane w leczenie COVID, zmienność dyżurową personelu, było to wyzwanie, by faktycznie prowadzić aktualizację stanu w sposób chociaż by bezbłędny. A potem ktoś wymyślił lepiej…

Stary niedźwiedź mocno śpi…

Na szczęście byliśmy już po decyzji zamykającej II poziom. Zostaliśmy z 2 łóżkami izolacyjnymi, gdzie jedno było akurat zajęte. Aktualizacja systemu ELC sprawiła, że aby to łóżko zwolnić, trzeba by wybrać z listy pacjentów właściwy wpis i zatwierdzić wypis tej osoby. Ale my pacjenta nie mieliśmy, tylko zajęte łóżko. Po prostu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-1.png

Nic z tym nie da się zrobić. Nie ma sensu kogokolwiek przyjmować, bo nie zdarzyło się zająć obu łóżek naraz, więc stan mamy albo 1 albo 0, a w ELC na wieki 1. Co gorsza, zniknęła gdzieś możliwość spełnienia obowiązku wobec decyzji Właściwego Ministra. Skoro można tylko rejestrować przyjęcie albo wypis, to co robić, gdy przez cały dzień stan się nie zmienia?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

Przecież Rozporządzenie MZ z dnia 4 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu informacji gromadzonych w Systemie Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia oraz sposobu i terminów przekazywania tych informacji (Dz. U. 2020 Poz. 1949)
stanowi wyraźnie że:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-2.png

Nie rzadziej niż co trzy godziny!

OK, ale może coś się zmieniło. Przecież jest jeszcze Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie zakresu informacji gromadzonych w Systemie Ewidencji Zasobów Ochrony Zdrowia oraz sposobu i terminów przekazywania tych informacji (Dz.U. 2021 poz. 614)
a w nim…

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-4.png

Hmmm… zgłupiałem, gdy przeczytałem również paragraf 3:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image-3.png

Ale gdzie to jest do wpisywania?

Ten wpis został opublikowany w kategorii covid, informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s