Johnson szczypie programistę

zaintrygowany zgłoszeniem z IP, jakoby pacjent zaszczepiony objawił się w eWUŚ bez informacji dodatkowej o tym, postanowiłem to sprawdzić.

pamiętaj, aby od razu zakleić kamerkę

OK, może szczepił się za granicą, w sumie to nie mam pojęcia jak to jest dystrybuowane na Polskę. Mieliśmy jeszcze kilku ochotników, o których wiedzieliśmy, że targnęli się na szczepionkę jednodawkową firmy Johnson. Żadnemu z nich eWUŚ tego nie potwierdził.

A przecież ta informacja została wprowadzona bez wyjątku za pomocą atrybutu informacji dodatkowej statusu eWUŚ już od dawna:

W związku z wprowadzeniem dodatkowej informacji o zaświadczeniu o szczepieniu COVID-19, zakres elementu „informacja_dodatkowa” został rozszerzony o nowy kod „ZASWIADCZENIE-COVID”. Szczegóły dotyczące opisu elementu zawarto poniżej.

https://www.nfz.gov.pl/dla-swiadczeniodawcy/ewus/komunikaty-dotyczace-ewus/przekazywanie-poprzez-ewus-informacji-o-zaswiadczeniu-o-szczepieniu,27.html
tego się spodziewaliśmy (item ibidem tamże)

Poniższa tabele zawiera rozszerzony zakres możliwych wartości elementu „informacja_dodatkowa” – tamże:

dWartośćPoziomOpis
KWARANTANNA-COVID19Pacjent objęty kwarantanną do dnia DD-MM-RRRRODodatkowa informacja
IZOLACJA DOMOWAPacjent podlega izolacji domowej do dnia DD-MM-RRRRODodatkowa informacja o nakazie poddania się izolacji w warunkach domowych z powodu epidemii.
ZASWIADCZENIE-COVIDPacjentowi wystawiono zaświadczenie o szczepieniu dnia: DD-MM-RRRRIDodatkowa informacja o zaszczepieniu pacjenta szczepieniem ochronnym przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej (dawką pierwszą w przypadku szczepionek jednodawkowych lub dawką drugą w przypadku szczepionek dwudawkowych).

Kto pomoże?

Kto może mieć coś z tym wspólnego? Zaczynamy od początku:

Sekcja Weryfikacji Uprawnień do Świadczeń Zdrowotnych Oddziału Wojewódzkiego NFZ

odsyła do CeZ. W sumie logiczne. To EWP i gabinet.gov.pl, zarządzane przez CeZ zasilają NFZ w informacje o izolacji, kwarantannie i szczepieniach. NFZ tylko prezentuje te dane za pomocą informacji dodatkowej eWUŚ.

Infolinia CeZ

odsyła do NFZ. Wg telekonsultanta infolinii problem nie pochodzi z CeZ. Ewentualnie proszę zgłosić problem za pomocą poczty elektronicznej do CeZ. Cóż, infolinia jest po to, by informować, a nie reagować. Nie ten adres.

Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ

nie okazała zaniepokojenia. To na pewno da się wyjaśnić. Kto wyjaśni? Proszę zgłosić się do punktu szczepień, które szczepienia dokonało. Pewnie mają jakiś błąd w rejestracji szczepienia.

IKP

potwierdza szczepienie, można pobrać certyfikat. IKP nie jest stroną w dyskusji.

Temat rzucony na forum może nie w porę (obiadowa), ale jedna osoba się zainteresowała (dzięki, Michał!):

Potwierdzam -info o szczepieniach pokazuje się u szczepionych moderną, astrą, pfizerem. Przy szczepieniu johnsonem brak adnotacji dodatkowej ( test na 10 pacjentach szczepionych johnsonem).

terapeutyczna grupa wsparcia IT (znana Redakcji)

Wszystko, co mi przychodzi do głowy, to podejrzenie, że szczepionka Johnson ma tylko jedną dawkę. Może zawiódł jakiś algorytm z tym związany, który identyfikuje status pełnego szczepienia i przekazuje tę informację do zasilenia CWU, ale tego nigdy się nie dowiemy…

Ten wpis został opublikowany w kategorii informatyzacja, cyfryzacja i inne cuda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s