„Zmiany w organizacji i finansowaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce”

I Konferencja Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych pn. „Zmiany w organizacji i finansowaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce”, zorganizowana przez Zarząd PTKM oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach odbyła się 23-24 września 2021.

Koder medyczny jako zawód zaczyna się urealniać. Niedługo zjawi się pokolenie z takim dyplomem, które w końcu wszystko to ogarnie.

Przyjdzie do mojego działu człowiek, któremu nic nie trzeba będzie tłumaczyć, który w końcu mi pewne sprawy sam objaśni i nie pogubi się w zarządzeniach. Naprawdę, chciałbym takiej chwili. Na razie ciekaw jestem, czy NFZ uruchomi własny uniwersytet.

Tak! Dzięki staraniom PTKM udało się uruchomić kierunek kształcenia w zawodzie kodera medycznego – stacjonarnie, podyplomowo i w wersji EMBA.

Mam jednak wrażenie, że wejdą oni już w całkiem nowy świat rozliczeń, jeśli dojdą do skutku te zmiany, o których referowano na konferencji.

Widzę też, jak CeZ rośnie w siłę, skoro organizuje system rejestracji zdarzeń medycznych ignorując realia, nawet nie samej sprawozdawczości, ale po prostu specyfikę procesu leczniczego. Zapowiadają się ciekawe czasy dla placówek medycznych.

Ogólnie konferencja wypadła bardzo interesująco, mam jednak kilka zastrzeżeń.

Powinno się unikać zbyt wyrazistych postaci na plakatach sponsorów. Cały czas miałem wrażenie, że ktoś na mnie patrzy.

I po drugie: nie może tak być, że po pierwszym dniu konferencji nagle 90% uczestników spieszy się do domu na obiad. Prawie wszyscy są stąd!

Gdzie wymiana myśli, gdzie nocne Polaków rozmowy?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „„Zmiany w organizacji i finansowaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce”

 1. Sulejman pisze:

  Po co jakieś rozmowy? nikt nikogo nie będzie słuchał, a kończyć studia z takiego zawodu żeby być sekretarką/rejestratorką lub jakimś referentem na stawce poprzednio wymienionych? To jak motywowanie do zostania ratownikiem medycznym bo będziesz ratować życie (haha). Moim zdaniem branża doszła do punktu w którym nowe obciążenia nie będą możliwe do wdrożenia ponieważ medycy powiedzą nie robimy i koniec. Uzurpatorzy przy władzy będą musieli wycofywać się z tego co wprowadzają albo będą hurtowo zamykać szpitale tracące płynność finansową z powodu nakładanych kar:)

  Polubienie

  • darjusz pisze:

   Nie słyszałem, żeby wielu ludzi utrzymywało się z ratowania wielorybów lub rysiów, a jednak wielu to robi. Ratowanie życia często jest wystarczającą motywacją, aby być kimś innym niż jutuberem lub influenserem…

   Polubienie

   • Supernova pisze:

    Nie odebrałeś właściwie mojej wypowiedzi, będąc ratownikiem najczęściej nie ratujesz tylko przewozisz albo spełniasz sporo fantasmagorii pacjentów. Ale chodzi głównie o edukację z zakresu współpracy z nfz, kolejne robienie w konia i nabijanie kabzy uniwersytetom, w których rzadko kiedy nauczą Cię czegokolwiek użytecznego w późniejszej pracy, a tu zostajesz zwykłą sekretarką na oddziale czy referentem w dziale rozliczeń (te same pieniądze), nikim więcej. Jak już marnować jakieś lata na edukację to na coś co przynosi sensowny $. To takie spostrzeżenie jeżeli ktoś myśli że kończąc te studia zmienią swoje życie. Praktyka pod okiem praktyka przez rok, spowoduje stworzenie wartościowego pracownika takiego działu a nie kolejne bezużyteczne studia.

    Polubienie

   • darjusz pisze:

    Praktyka przez rok, jeśli zaczynamy od objaśnienia jak się robi tabelę przestaną i jak się ma zarządzenie do rozporządzenia nie wystarcza

    Polubienie

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s