apokryfy MZ

Teksty, których świadczeniodawcy nie widzieli, ale z wiarygodnych źródeł wiedzą, że istnieją. Nie są zawarte w kanonie ustaw, rozporządzeń i zarządzeń, a jednak czasem istotnie wpływają na niektóre sprawy.

Jeden z takich tekstów, to wytyczne MZ. Oto cytat ze strony rejestrcovid.mz.gov.pl


Szanowni Państwo!

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowie, zmianom uległy niektóre funkcje związane z połączeniem z systemem EWP:


Automatyczne kwarantanny
Od teraz osoby wprowadzone do Krajowego Rejestru Pacjentów (nie mylić z samymi zleceniami), będą miały nakładaną automatycznie kwarantannę SZPITALNĄ lub IZOLATORIUM na okres 30 dni.

Kwarantanna ta będzie automatycznie zdejmowana po upływie wskazanego terminu, lub gdy w systemie zostanie oznaczone „zakończenie opieki” lub „zgon pacjenta”

Pacjenci, którym kończy się opiekę statusem: „Wypisanie do izolacji domowej (zakażony)”, mają nakładaną kwarantannę 10 dni

Pacjenci, którym kończy się opiekę statusem: „Wypis na życzenie pacjenta”, mają nakładaną kwarantannę 10 dni

Pacjenci, którym kończy się opiekę statusem: „Samodzielne opuszczenie szpitala / izolatorium przez pacjenta”, nie mają skracanej kwarantanny

Pacjenci, którym kończy się opiekę pozostałymi statusami, mają skracaną kwarantannę do dnia wprowadzenia informacji

To tyle na temat trzeciego stanu COVID, obok typowej izolacji i typowej kwarantanny.

Dzięki temu pacjent z pozytywnym wynikiem SARS-CoV-2, w trakcie hospitalizacji zmienia status widoczny w informacji dodatkowej eWUŚ z izolacji na, po prostu, kwarantannę. Tylko trochę długą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii covid, MZ i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s