mniej więcej mniej

Skoro MZ nie daje rady, zrobi to Prezes. Nie Prezes NFZ tylko Prezes PiS. Otworzyłem sobie artykuł na portalu rynekzdrowia.pl, ale po tym wstępie nie dałem rady dalej.

Ochronie zdrowia daliśmy naprawdę dużo więcej pieniędzy niż przedtem, bo nominalnie jest to przeszło dwukrotnie więcej, choć jeśli uwzględnić inflację, jest to trochę mniej – mówił szef Prawa i Sprawiedliwości. 

we Wrocławiu

Ok. Przeczytałem resztę. Prezes wzywa do walki.

Tutaj też trzeba złamać pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jako biznes.

Myśl jest tak uniwersalna, ze pasuje do każdych czasów i okoliczności. Jest tak uniwersalna, ze potrafi uderzyć sama w siebie, bo oto na LinkedIn pojawił się pod tym artykułem komentarz

Polityka to nie biznes, to posłannictwo. Trzeba złamać pewne wpływowe partie, aby nie zawłaszczały stanowisk w spółkach Skarbu Państwa oraz administracji państwowej i wprowadzić kryteria kompetencyjne oraz doświadczenia przy zatrudnianiu ich kadry menedżerskiej. Ilość takich spółek trzeba ograniczać i zostawić udział Państwa tylko w tych, naprawdę strategicznych.

komentarz w LinkedIn pod postem rynekzdrowia.pl

Jednak ta myśl jest zbyt ogólna. Kogo bić? – pytano kiedyś pod sztandarem hasła:

Naprzód do walki o wysokie urodzaje, o rozkwit rolnictwa !
Do walki o szczęście i dobrobyt narodu

Dlatego nie trzeba było długo czekać na żądania szczegółów, kim jest nasz wspólny wróg?

W związku z wypowiedzią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który 24 września podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia stwierdził, że w poprawie sytuacji w publicznej ochronie zdrowia przeszkadzają „pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jak biznes”, zarząd krajowy OZZL wzywa prezesa PiS, aby dokładnie określił, jakie „grupy” miał na myśli, kto do nich należy i w jaki sposób blokują one naprawę publicznego lecznictwa w naszym kraju. Bez odpowiedzi na te pytania będzie można podejrzewać, że zrzucanie odpowiedzialności na te „grupy” jest tylko próbą usprawiedliwienia nieudolności rządzących w naprawianiu publicznego lecznictwa. Trudno też będzie z tymi grupami walczyć, jeśli nie wiadomo, o kogo chodzi.

Komentarz przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy dr. Krzysztofa Bukiela

Reszta tu i we Wrocławiu:

Mam jednak obawy, że te pieniądze nadal są do wydania, ponieważ…

Każdy, kto zajrzy do sprawozdania finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia, może się zdziwić. W dobie podwyżek składek na ubezpieczenie zdrowotne okazuje się, że NFZ zanotował ponad 10 miliardów zysku za rok 2021. Zysk NFZ może dziwić, a sam Prezes Funduszu mówi, że winny jest przede wszystkim COVID-19.

https://bezprawnik.pl/zysk-nfz/amp/

Ten wpis został opublikowany w kategorii absurdy, akcje, programy, kampanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s